ODRŽANA IZVANUČIONIČKA NASTAVA B1 PROGRAMA UČENIČKE ZADRUGE „BREZIĆI“

Dana 19. travnja 2024. godine učenici PŠ Dugo Selo, PŠ Terezino Polje i učenice 8.a razreda iz MŠ Gornje Bazje sudjelovali su u aktivnostima izvanučioničke nastave predviđenim B1 programom UZ „Brezići“. U pratnji svojih razrednica i voditeljice UZ posjetili su tako Gradski muzej Virovitica i Pčelarstvo Jakupec te Medni park i ondje proveli nekoliko zanimljivih i poučnih sati. U muzeju su razgledavali Etnografsku zbirku i čuvalište vrijednih starih narodnih nošnji i predmeta, a kroz postav ih je provela kustosica muzeja, gospođa Jasmina Jurković Petras. S obzirom na to da naše osmašice pišu istraživački rad o narodnim nošnjama Općine Lukač, bilo je interesantno vidjeti mnoge vrijedne primjerke koji su pohranjeni u muzeju, a o posebnostima izložaka na brojna pitanja učenika od kustosice smo dobili detaljne odgovore. Učenici su tijekom posjeta bili pažljivi i koncentrirani, te su zaslužili pohvale za svoje ponašanje od djelatnika ove ustanove.

Nakon kratke šetnje gradom, u Pčelarstvu Jakupec kod gradskog medomata  dočekala nas je gospođa Katarina Jakupec, koja je za djecu pripremila zanimljivu prezentaciju o životu i važnosti pčela. Osim toga, učenici su kroz razgovor s učiteljicom Brcković odgovarali na brojne pitalice i zagonetke vezane uz medonosne biljke i važnost očuvanja pčela i prirode od onečišćenja, a na kraju susreta  organizirano je i kušanje meda. Učenici su se tako imali prilike osladiti zdravim pripravkom koji proizvode vrijedne pčele, a mogli su popiti i šalicu biljnog čaja zaslađenog medom. Za rastanak su od domaćice dobili prigodne poklončiće, a neki su odlučili i kupiti poneku teglicu meda za svoje ukućane.

Dan je bio poučan, druženje je prošlo u veselom ozračju, pa se radujemo nekom novom susretu u budućnosti i zahvaljujemo našim domaćinima koji su nas ljubazno primili i dio svojega dragocjenog vremena odvojili da ga provedu upravo u našem društvu.

Natalija Bajer, učiteljica matematike

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 23. 4. 2024.